חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

חאלקי (chalki)

האי חאלקי

האח המקובל של קסטלוריזו, מקבוצת האיים הדודקנזיים. 

אז מה הופך אותו למקובל יותר? 

https://www.navily.com/carte/port/28530

הקרבה לרודוס! האי הגדול והמרכזי בקבוצת האיים הזו, אליו טיסות ישירות משלל יעדים, אוניות ענק ומעבורות בתדירות גבוהה, גם מטורקיה, כשיש שקט בין המדינות וארדואן מתעסק בדברים אחרים (;

עצם הקרבה לרודוס מאפשרת הגעה נוחה לאי, יש שפע של מעבורות מיעדים שונים המגיעות בתדירות גבוהה, מה שמאפשר העלאה והורדה של נוסעים ואנשי צוות.

גם הוא אי הבנוי סביב מעגן קטן בצורת ח', מאד דומה לאחיו המזרחי. יש בצידו הדרומי מפרצון חמוד לעגינה חופשית למי שמעוניין לגוון ומזג האוויר מאפשר (בד"כ מאפשר בגלל הצפוניות, צפוניות מערביות שמאפינות את האיזור בקיץ) וגם עגינה חופשית מחוץ למעגן.

בתוך המעגן, בעונה, ישנו רציף צף די מעאפן עם ברווזים שבורים או עומדים להשבר ומים די מגעילים לשתיה, אבל מספקים לשטיפת הסירה. 

בחאלקי הכל בתשלום, אמנם סמלי, אבל עדיין (עד עשרה יורו ללילה ועוד כמה על המים) מעצם היותו האח המקובל. 

כשישבנו לאכול באחת המסעדות וביקשנו קינוח אמרו לנו שאין, כי יש גלידריה ליד. בגלידריה אין אלכוהול כי יש בר ליד, ובבר אין אוכל כי יש מאפייה ליד, זה הווייב באי חאלקי ואני מת על זה! שכונת חיים יוונית כזאת או אולי 'המופע של טרומן' היווני 🙂

אחרי האוחי דיי (יום העצמאות השני של יוון שנחגג ב28.10) סוגרים את האי, לא נשאר בו עסק עובד ולא מגיע אף תייר, אפילו לא יווני.

קצת לפני שזה קורה מקפלים את הרציף הצף ונישאר מעט מקום, אם בכלל, ליד רציף הבטון של המעבורת (ראו בתמונות). בד"כ אפשר להקשר לרציף המעבורת אחרי שהאחרונה יוצאת ועד שהראשונה מגיעה בבוקר. 

חשוב לציין, יש מעבורות שלא רואות בעיניים! חובה לשים לב שהעוגן תפס חזק (גם לראות שלא תפסתם סתם מתכות ושלל הרפתקאות) ולוודא שיש מספיק מרחק מהרציף + גנגוואיי מורם תמיד ופנדרים בירכתיים!

והכי חשוב… 

תהנו ⛵הכותב הוא עודד פריידין – חי על היאכטה שלו בפיראוס ומייסד קבוצת הפייסבוק מפליגים/ות ביוון ⛵ Sailing Greece 🇬🇷

הטופס נשלח בהצלחה.