חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

לויטה (Levitha)

אחחח לויטה לויטה… איזה מקום מיוחד 😍

סיכה קטנה באמצע הים האגאי..

https://www.navily.com/mouillage/levitha/20697

משפחה אחת חיה על האי הזה! אין מעבורות לאי, אין תנועת תיירים, רק ימאים, שייטים עם סירות פרטיות בלבד! (כי איזה צ'ארטר יגיע עד שם?!)

בדרום אי מפרץ מוגן מלטמיות, מחולק לשניים, החלק המערבי לעגינה חופשית והתבודדות (עוד יותר התבודדות ממה שכבר יש) והחלק המזרחי, מרוצף בבויות חזקות, מבוטנות, שמנמנות ומסודרות במרחק מדוייק אחת מהשניה, אשר נקברו טוב טוב על ידי בעל הבית, שהוא בעל האי בתכלס 🙂

בעל הבית עובר עם סירת הדייגים שלו אחהצ, לקראת ההכנות לארוחת הערב ואחרי שכולם כבר עגנו, אומר שלום ושואל האם נגיע לארוחת הערב. אם כן, יקח אותנו בחשבון בבישולים של היום ואם לא, יגבה את התשלום על הבוייה (7 יורו, נכון ל2019). 

על הבוייה תשלמו גם אם באתם לאכול, מצורף לחשבון.

ובערב… אחרי שהתארגנו, עלינו על הדינגי לרציף הקטן והיחיד המוביל אל ה"מסעדה", בשביל חצי סלול אבנים חצי סללו ההולכים לפנינו, הגענו לחצר בית המשפחה. את הדרך חזרה סללו פנסי הטלפון, שלנו ושל שאר האורחים.

המשפחה חייה חיי קיימות, פאנלים סולארים, שבשבות רוח, מבני אבן עבודת יד, עיזים בחצר, גידולים של פירות וירקות ודייג. כל הטוב הזה יוגש לכם בצלחת, פארם טו טייבל. כשתשבו לאכול יגשו אליכם ילדי הבית, באנגלית רהוטה ישאלו מה תאכלו, אמא וסבתא במטבח יכינו את שתזמינו, סבא נח מהדיג של הבוקר ואבא מפרפר לנהל את כל האופרציה.

הקליטה הסלולרית היחידה שתמצאו באי נמצאת בפינת עישון, תגלו אותה כשתסיימו לאכול 🙂

את הקינוח, יוגורט מהצאן עם התאנים מהעץ עד היום אנחנו מנסים לשחזר.. אין דברים כאלה! 

כדאי להגיע לאי מצויידים כי אין סופר או מכולת, אין חשמל ו/או מים, ולא תרצו כל יום לעלות לאכול במסעדה. בנוסף, יכול להיות שלא תרצו לצאת משם, ולא תמיד בגלל שזה מקום מדהים, אלא בגלל המיקום שלו במרכז הים האגאי, השופע מסביב לרוב ברוחות המלטמיות.

תהנו ⛵

הכותב הוא עודד פריידין – חי על היאכטה שלו בפיראוס ומייסד קבוצת הפייסבוק מפליגים/ות ביוון ⛵ Sailing Greece 🇬🇷

הטופס נשלח בהצלחה.