חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

סקירוס (skyros)

חוויות מסקירוס

לפני כמה ימים עזבנו את סקירוס, ואני כבר מתגעגע!

למה אני מתגעגע דווקא לסקירוס מבין כל המקומות? 

כי יש משהו מיוחד בסקירוס!

https://www.navily.com/carte/mouillage/53005

האי מרוחק יחסית מכל מקום מסחרי שאני מכיר, אפילו כחלק מהאיים הספורדים הוא מרוחק מסקיאטוס, סקופלוס ואלוניסוס הפלגה של כחמש שש שעות (תלוי את מי שואלים ;), הוא משהו בין הציקלאדים לספורדים והוא גם משדר בדיוק את הווייב הזה. 

אי לבן ויפיפה, עם חורה (העיר העליונה) מהממת ומיוחדת במינה, עם מנזר בקצה, כמובן. 

מרחק כמה שעות הפלגה מאוויה (שעה וחצי במעבורת) וכעשר שעות הפלגה מהאי הציקלאדי הקרוב, אנדרוס- עד כאן מיקומו.

בצד המערבי של האי יש את העיירה לינאריה (Linaria) ובעיירה הזאת מעגן קטן ומטופח, הקורא לעצמו מרינה, ובצדק רב! שם גן העדן של הסירות (כשלנו) מסתתר!

מבחינתי (וגם מבחינת מדרגי Navily, Navionics וכו') זוהי מרינת חמישה כוכבים, ולמה: נתחיל בזה שאתה מגיע וכבר מוכנים ומחכים לך, גם אם לא הודעת לאף אחד. עוזרים לך שני אנשים ודינגי בכניסה חלקה למקום, ואם אין מקום מאלתרים עד שיתפנה לך המקום שבו חשקת. חבלי הקשרות מורינג מסיביים מאד ושקט נפשי בזמן שהותך כי המקום מוגן מרוח, מגלים וגם מאובטח במערכת מצלמות ענפה ושמירה אנושית. 

כל מה שצריך אדם עם סירה בשביל קצת שקט נפשי 🙂

בצד הפראי של המעגן יש שורה של בויות עם אפשרות קשירת ירכתיים וחרטום, ושם עוגן מי שבא לו קצת יותר פרא, עם אופציה לקפוץ למים כשמתחשק, ועצמאות מחשמל ומים. 

המעבורת של האי מגיעה למעגן הזה, צופרת צפירה אימתנית ואחריה מנגינה… שלי הזכירה את המנון הצ'מפיונס ליג :), מגיעה בלי גל ובלי שאף סירה במעגן תזוז בגללה. היא מגיעה מקימי (אוויה), ממשיכה לסקופלוס, סקיאטוס וחוזר חלילה, כל יום והשעות שלו והכיוונים שלו והעונה שלו- יש צורך להתעדכן מראש למי שחפץ בכך. אורחת מיוחדת שלנו היתה צריכה להגיע למרכז אתונה ועשתה את זה בשלושים יורו שכללו שעה וחצי מעבורת ושלוש שעות אוטובוס, שאת הכרטיס עבורו קנתה במעבורת בדרך.

המקום נקי ומסודר כמו שלא ראיתי מימיי, הכל ממוחזר למשעי, פקקים, בקבוקים, בטריות, אלומניום, מוצרי חשמל, שמנים, של בישול או של מנוע או של בילג', כל מה שעולה בדעתכם יש לו פח משלו והכל מסודר כמו חיילים במסדר, נקי ומאורגן. במשרד המרינה יש שתי מכונות כביסה ומייבש ענקיים והמחשב פתוח על ווינדי למי שרוצה להתעדכן במז"א, מלא ספרים לקחת ולתת בכל מקום, כולל בשטחים הציבוריים. ליד המשרד יש בית מלאכה קטן עם כל הכלים והאינסטרומנטים שרק אפשר לבקש והוא כמובן לטובת כלל העוגנים. כל חיבור חשמל שתחשקו כל מאריך שתחפצו וכל דבר שחסר.. יש! 

ואם כל זה לא מספיק, במרינה יש מקלחות/שירותים מהמפנקים שתראו ביוון, ובכלל.. בכל ערב בין שבע לשמונה יש Disco shower, שזה אומר… להתקלח עם מוזיקה ואורות דיסקו והרבה כיף.. מתאים לכל המשפחות שיש להם ילדים שלא רוצים להתקלח 🙂 ולכל מי שבא לו קצת כיף במקלחת.

בנוסף יש בפינת המעגן איזור רחצה מסודר, עם פינות עישון עם מאפרות, מקלחת מים מתוקים והרבה סטייל.

במעגן שני סופרמרקטים, שלל טברנות, ברי יין נחמדים, בתי קפה שקטים ועוד ועוד.. והכל באווירת המופע של טרומן 🙂 

בקיצור.. מרינה חמישה כוכבים!  אני התאהבתי ומיד ביררתי על חוזה עגינה שנתי! זה אומר חמישים אחוז הנחה מהמחיר המחושב לפי גודל (לנו יצא 35 יורו ללילה) ועוד עשרים אחוז אם משלמים מראש. שוקל את זה בחיוב לכשיגמר החוזה במרינה זאה 🙂

לסקירוס יש להציע שלל מפרצים מהממים, חורה מדהימה כמו שציינתי ועוד כמה עיירות מלבבות גם בצד המזרחי של האי. יש כמה איונים קטנים שמקיפים את האי, בחלקם מפרצים מבודדים ללא קליטת סלולר ועם כמה עיזות… חצי ירוק (מצפון) חצי צחיח (מדרום) והרבה הרבה אווירה, תיירות מקומית בעיקר… וים של כיף ⛵

תהנו…

הכותב הוא עודד פריידין – חי על היאכטה שלו בפיראוס ומייסד קבוצת הפייסבוק מפליגים/ות ביוון ⛵ Sailing Greece 🇬🇷

הטופס נשלח בהצלחה.